به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از ستاد امور رسانه‌ای و خبری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، عنوان‌ کارگاه‌های آموزشی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جلسه امروز کمیته فعالیت‌های علمی فرهنگی مصوب شد.

«مهارت‌های نگارش کتاب و راهکارهای کاهش سرقت علمی و ادبی»، «ویرایش در صنعت نشر»، «ارزیابی کتاب پیش از انتشار»، «نقش مواد و چاپ در بازار نشر» و «فلسفه برای کودکان» از جمله عنوان‌های مصوب است.

«اصول و مبانی راه‌اندازی نشر نوپا (استارت آپ نشر)»، «قوانین و قراردادها و سازوکارهای حقوقی»، «ویرایش در صنعت نشر»، «تبیین مباحث بیمه‌ای در صنعت نشر»، «مهارت‌های فروش کتاب و ارتباط با مشتری»، «نشر الکترونیک»، «تبیین مباحث مالیاتی در صنعت نشر»، همچنین «مبانی بازاریابی و برندسازی در صنعت نشر» و «بکارگیری نرم‌افزارهای مربوط به رهبری بازار در صنعت نشر» از دیگر عنوان‌هایی است که برای کارگاه‌های آموزشی تصویب شده است.

شورای برنامه‌ریزی کمیته علمی و فرهنگی با حضور کارشناسان ذی‌ربط، چگونگی مراحل اداره «پاتوق اهل قلم» را بررسی کرد؛ علاوه بر این در این جلسه بر شناسایی راهکارهای اجرایی ارتقاء کیفی فضای «پاتوق اهل قلم» و استقبال از مهمانان مطرح و بهره‌گیری از تجربیات گذشته برای برطرف شدن مشکلات احتمالی تأکید شد.

سی‎اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه در «شهر آفتاب» برگزار می‌شود.