طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه پیام نور بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به عنوان مشاور رئیس دانشگاه پیام نور در حوزه علم سنجی و دانش شناسی منصوب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، طی حکمی از سوی دکتر رستمی ابوسعیدی، رئیس دانشگاه پیام نور، دکتر جعفر مهراد بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به عنوان مشاور رئیس دانشگاه پیام نور در حوزه علم سنجی و دانش شناسی منصوب شد.
جعفر مهراد نیز در جمع اعضای هیات رئیسه دانشگاه پیام نور گفت: بدنه آموزش عالی کشور جوان است و زمینه های رشد و توسعه در کشور وجود دارد. دانشگاه های بسیار خوبی در کشور دارای جایگاه برجسته ای در عرصه های بین المللی هستند و وظیفه ما تقویت دانشجویان در بعد آموزشی و تحقیقاتی است.

وی با عنوان اینکه باور دارم عملکرد دانشگاه های کشور مثبت بوده است، تصریح کرد: ایران طبق آخرین آمار، دارای ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در ۲۶۰۰ دانشگاه است اما عمده بار آموزش عالی کشور بر دوش دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی است.

مهراد دو نظام استنادی بزرگ بین الملل را ISI و اسکوپوس دانست و گفت: کل تولیدات علمی در آی اس آی، ۳۴هزار مقاله و در اسکوپوس، ۴۴ هزار مقاله است و ایران در ISI در رتبه دوم بعد از کشور ترکیه قرار دارد در حالی که در اسکوپوس رتبه اول را به خود اختصاص داده است .

وی با عنوان اینکه شأن دانشگاه پیام نور این است که در زمینه تولیدات علمی پیشگام باشد، افزود: دانشگاه پیام نور در سطح ۳۱ استان گسترده است و می تواند با ارتقای مجلات علمی پژوهشی، ایجاد ساختارهای لازم و نمایه سازی آنها و سایر عرصه های منجر به ارتقای دانشگاه، به جایگاه مطلوب تری دست یابد.

وی با عنوان اینکه در ISI تعداد ۶ هزار و ۳۱ مدرک و در اسکوپوس تعداد ۶ هزار و ۴۹۳ مدرک از دانشگاه پیام نور ثبت شده، همکاری دانشگاه پیام نور با کامستک، آیسسکو و یونسکو را میسردانست وافزود: دانشگاه پیام نور می تواند در حوزه مجلات علمی پژوهشی، مقالات ISC و ISI ، برگزاری کارگاه های آموزشی و … برای دانشجویان و اساتید اقداماتی مناسب انجام دهد.

وی فقدان سواد اطلاعاتی را یکی از معضلات مهم برای اعضای هیات علمی عنوان کرد و گفت: اگر این مشکل به درستی مرتفع شود، تحقیقات و پایان نامه ها به درستی، باکیفیت و با اطلاعات بهتری در عرصه های بین المللی ارائه می شوند.
شرکت پارس آذرخش نیز این انتصاب را به جناب دکتر مهراد تبریک گفته و برای ایشان موفقیت و شادکامی را آرزو می نماید.