آموزش

ما در پارس آذرخش باور داریم که آموزش نظام‌مند کاربران، یک گام بلند در استقرار موفق و بهره‌برداری مناسب از سیستم‌ها است. داشتن کاربرانی ماهر و آموزش دیده به شما امکان می‌دهد که بیشترین سود را از سرمایه‌گذاری خود در خرید محصولات پارس آذرخش ببرید و شناخت بهتری از نیازهای خود و چگونگی پاسخگویی به این نیازها به‌دست آورید. چرا که ارتقای سطح دانش کاربران از سیستم‌ها باعث هماهنگی هر چه بیشتر آنها با خط مشی، فرایند و سیستم‌های موجود در سازمان خواهد شد. از این رو شرکت پارس آذرخش با بهره‎گیری از توانایی‎های کارشناسان آموزش دیده خود و تدوین سرفصل‎های آموزشی متناسب با نیاز کاربران، اقدام به آموزش آنها می‎نماید.

پس از برگزاری دوره‌های آموزشی، کاربران می‌توانند در آزمون شرکت نمایند و در صورت موفقیت در این آزمون، گواهینامه کاربری یا راهبری نرم‌افزارها را دریافت نمایند. گواهینامه‌های اخذ شده می‌تواند مدرکی مهم در اثبات سطح توانایی کاربران در کار با مجموعه نرم‎‎افزارهای پارس‌ آذرخش باشد. همچنین می‎تواند در جهت افزایش انگیزه کاربران و ارتقاء رزومه کاری و اعتبار شغلی کاربران مؤثر باشد.

 

شیوه‌های آموزشی پارس‌آذرخش:

آموزش‌ هنگام استقرار

همگام با راه‌اندازی نرم‌افزارهای پارس‌آذرخش، کارشناسان ما چگونگی کار با نرم‌افزار را به کاربران آموزش می‌دهند.
آموزش حین کار(Training On the Job (OJTبه ‌صورت حضوری در محل کار مشتریان، ارائه می‌شود.
همچنین در ادامه استقرار و راه‌اندازی سیستم و در خلال عملیات اجرایی و بهره‌برداری از نرم‌افزار، به منظور حفظ کارائی و راهنمایی کاربران نرم‌افزار آموزش بصورت Help desk ارائه می شود. این خدمات در روزهای اداری از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر با روش‌های زیر قابل ارایه خواهند بود:

  • از طریق تلفن، فاکس، ایمیل و یا تیکت.
  • بصورت ریموت از طریق اینترنت و با برقراری ارتباط برخط (ONLINE) با کامپیوترهای کارفرما و رفع اشکال آنی.
  • در صورت نیاز به حضور کارشناسان در محدوده محل نصب نرم افزار.

آموزش‌ مشتریان جدید

پس از خرید محصول از پارس آذرخش، به جز آموزش‌های عمومی هنگام استقرار سیستم، بر اساس شرایط قرارداد، کاربران شما می‌توانند در دوره‌های آموزشی حضوری شرکت کنند و یک سیستم را به‌طور کامل و متمرکز، بر اساس طرح درس مشخص و استانداردهای آموزشی ما فراگیرند. اگر کاربران سیستم شما تغییر کنند یا پس از مدتی استفاده از سیستم، نیاز به بازآموزی یک نرم‌افزار داشته باشند، می‌توانید با معرفی کاربران خود و پرداخت هزینه دوره، امکان یادگیری کامل کار با سیستم را برای آنها فراهم کنید. در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی در محل معرفی شده از سوی کارفرما نیز وجود دارد.

ارائه مستندات آموزشی

از آنجایی که کاربران، علاوه بر آموزش موارد و نکات نرم‌افزار، باید به‌صورت همزمان نسبت به تطبیق موارد مذکور با دانسته‌های تخصصی و شیوه بکارگیری آنها جهت بهبود و تسریع فعالیت‌های تخصصی و حرفه‌ای خود اقدام نمایند، لذا کارشناسان شرکت تلاش نموده‌اند تا در قالب مستندات آموزشی پاسخگوی شما باشند. جهت استفاده از مستندات شرکت به صفحه محصولات مراجعه نمایید یا با بخش اداری شرکت تماس حاصل فرمایید.