جامعه المصطفی العالمیه

این نهاد علمی بین المللی بیش از ۵۰۰۰۰ دانش پژوه مرد و زن را از ۱۲۲ ملیت، تحت تعلیم و تربیت خود داشته و با بیش از ۵۰۰.۰۰۰ نسخه کتاب در داخل و خارج کشور، تولیدات علمی فراوانی در زمینه ترجمه، تألیف، پژوهش و تصحیح در قالب ۱۲۰۰۰ عنوان کتاب، ۴۰۰۰ پایان نامه، ۲۰۰ عنوان مجله و نشریه علمی – پژوهشی، علمی – ترویجی، تخصصی و اطلاع رسانی، ۵۰۰ عنوان کتاب درسی، ۸۳ سایت علمی و ۳۵۰۰۰ مقاله به بیش از ۲۰ زبان زنده جهان عرضه نموده است.

یک راهکار جامع و موفق

در وهله اول با توجه پراکندگی مراکز تحت پوشش جامعه المصطفی العالمیه در سراسر دنیا و در نتیجه تنوع در زبان و موقعیت جغرافیایی، این مرکز نیاز به نرم‌افزار تحت‌وب چندزبانه در محیط کاربری و استاندارد یونیکد در محیط راهبری جهت ورود اطلاعات و بازیابی زبان‌های مختلف مورد نیاز مراکز تحت پوشش مانند چینی، ژاپنی، ترکی و … داشت که سیستم یکپارچه آذرخش پاسخگوی کلیه نیازهای این مرکز می‌باشد.

تجربه موفق شرکت پارس آذرخش در سازمان‌ها و نهادهای توزیع شده و دارای مراکز متعدد تحت پوشش یکی از معیارهای اساسی در انتخاب نرم‌افزار یکپارچه آذرخش توسط این مرکز است.

با عنایت به استفاده از نرم‌افزارهای گوناگون در سطح مراکز تحت پوشش جامعه المصطفی العالمیه، اتخاذ تصمیم در مورد تهیه یک راهکار جامع و یکپارچه جدید را مشکل ساخت. با توجه به تجربه‌های موفق شرکت پارس آذرخش در استقرار راهکار جامع و تبدیل و انتقال اطلاعات مراکز با نرم‌افزارهای مختلف کاربردی، این امر میسر گردید تا ضمن استقرار یک راهکار جامع و یکپارچه، اطلاعات و مدیریت کتابخانه الکترونیک و دیجیتال به صورت متمرکز و منسجم انجام پذیرد.

فاز اول طرح استقرار نرم افزار یکپارچه آذرخش به همت تیم تخصصی و فنی استقرار، آموزش و پشتیبانی با همکاری مجموعه جامعه المصطفی العالمیه از ابتدای آذر ۱۳۹۳ به طور رسمی آغاز شد.